16 października, 2017
01 czerwca, 2017
20 lutego, 2017
13 grudnia, 2016
24 listopada, 2016
25 października, 2016
13 października, 2016
13 października, 2016
09 października, 2015

W dniach od 05-10-2017 do 08-10-2017 męska drużyna Grupy Kapitałowej Węglokoks Energia uczestniczyła w zorganizowanych przez Federację sportową „Energetyk” na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, Jubileuszowych XL Mistrzostwach Polski Energetyków w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

W tym roku startowały 4 drużyny kobiece:

1. TAURON DYSTRYBUCJA

2. PGE OBRÓT

3. RAFAKO S.A.

4. PGE DYSTRYBUCJA ŁÓDŹ

 

oraz 8 drużyn męskich:

1. TAURON DYSTRYBUCJA

2. RAFAKO S.A.

3. ENERGETYKA LUBIN

4. PGE DYSTRYBUCJA ŁÓDŹ

5. PGNiG TERMIKA

6. VEOLIA ENERGIA ŁÓDŹ

7. ELEKROWNIA KOZIENICE

8. WĘGLOKOKS ENERGIA

Zarówno wśród Pań jak i Panów zwyciężyły drużyny z TAURON DYSTRYBUCJA.

Nasza drużyna zajęła 8 miejsce.

Puchary, medale i nagrody wręczył na uroczystej kolacji Prezes Federacji Sportowej „Energetyk” Pan Marek Gralec.

 

siatkowka pod obrazek

 

siatkowka pod obrazek2

Jeśli korytarzami Węglokoks Energia kroczy profesjonalizm, uśmiech, elegancja, chart ducha, piękno i rozpierająca energia to znaczy, że, jak zawsze w biegu, pędzi gdzieś nasza niezłomna Kadrowa. Teresa Olma to skarbnica wiedzy i wulkan pomysłów. Koło napędowe jubileuszów, sama od lat związana z naszą firmą jeszcze jako pracownik WE NSE w Brzeszczach - to prawdziwa kobieta od zadań specjalnych. W wolnych chwilach nie próżnuje. Tańczy, chodzi na fitness, nordic walking, po górach, organizując wycieczki dla calej rodziny - głównie w Beskidy. Dla ducha zawsze ma pod ręką, a właściwie przy uchu muzykę Fryderyka Chopina  - "przynosi mi ukojenie, jest cudownie piękna i niepowtarzalna" - mówi Pani Teresa.

 

Bardzo ceni sobie kontakt z rodziną, szczególnie lubi przebywać z wnukami: "są niesamowici, dają mi wiele radości, dużo się od nich uczę", przyznaje Pani Teresa, a my przyznajemy, że z tyloma pomysłami i taką kondycją musi być SuperBabcią.

W WĘGLOKOKS ENERGIA i NSE spędziła już w sumie 20 lat: "moja praca jest dla mnie bardzo ważnym elementem mojego życia. Przynosi nowe wyzwania, przez co motywuje do ciągłego doskonalenia i rozwoju. Jest ciekwa, pozwala na poznawanie nowych ludzi, daje wiele satysfakcji. Lubię ludzi! Staram się być dla nich życzliwa, a dla koleżanek i kolegów z pracy szczególnie. Pomagam, jeżeli tylko nadaży się taka okazja".

 

Pani Teresa jest szczęśliwa, gdy... wszyscy jej bliscy, znajomi są zdrowi, zadowoleni i uśmiechnięci: "Jestem szczęśliwa, jeżeli mogę coś dla kogoś zrobić, pomóc, czasami wystarczy zwykła rozmowa. Jestem szczęśliwa, gdy ludzie są dla mnie życzliwi".

 

--

Sylwetka Pani Teresy Olmy jest pierwszą z profili pracowników WĘGLOKOKS ENERGIA, spośród których będziemy w grudniu wybierać tytuł Osobowość Roku 2017. Zachęcamy do zgłaszania kolegów i koleżanek do plebiscytu, a także przesyłanie swoich profili. Szczegóły pod linkiem:

http://weglokoksenergia.pl/pl/dla-mediow/archiwum-aktualnosci/191-wybieramy-osobowosc-roku-weglokoks-energia-2017

Po 40 latach pracy z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Sp. z o.o pożegnała się Pani Zofia Jojko. Miniony piątek był jej ostatnim dniem w pracy. Zaczynała w 1978 r. od pracy w laboratorium, by w ostatnim okresie aktywności zawodowej sprzedawać ciepło.

 

Smutek czy radość towarzyszą Pani w ostatnim dniu pracy?

Mam mieszane uczucia, bo naprawdę szkoda mi odchodzić. Będzie mi brakować koleżanek i kolegów – jesteśmy bardzo zżyci, wiele razem przeszliśmy. Przez tyle lat człowiek wpadł w jakiś rytm i nagle z niego wypadnie. Ale z drugiej strony będę mieć więcej wolnego czasu, który zamierzam spędzić pielęgnując przydomowy ogródek oraz podróżując.

Ma Pani jakiś wymarzony kierunek?

Jeszcze go nie sprecyzowałam, ale najpewniej udam się do któregoś z europejskich krajów.

Czy pamięta Pani swój pierwszy dzień w pracy?

Tak, to był 2 maja 1978 r. Przyszłam razem z dwiema koleżankami z koksowni. Firma potrzebowała chemików. Zajmowałam się kontrolą jakości. Jak to w pierwszym okresie potrzeba było nieco czasu, by się wpasować. Udało mi się to na tyle skutecznie, że dzisiaj mija 40 lat pracy dla tej spółki. Nie potrafię nawet policzyć wszystkich swoich szefów, ale jedno wiem na pewno: będzie mi brakować tej atmosfery.

Co chciałaby Pani przekazać współpracownikom?

Chciałam podziękować za te wszystkie spędzone razem lata, za życzliwość, miłą atmosferę w pracy, a w sposób szczególny pracownikom, z którymi miałam przyjemność po pracy przemierzać górskie szlaki! Niech także pamiętają, że jeśli tylko będą potrzebować mojego wsparcia, to ja nadal mogę pracować ;)

Choć wielu z nas cieszy się wciąż urlopami, to jesień zbliża się wielkimi krokami. Już teraz zaczynamy więc nasz plebiscyt Osobowość Roku Węglokoks Energia 2017. W plebiscycie tym wyróżniamy pracowników naszej firmy, cieszących się sympatią kolegów: naszych filantropów, sportowców  - po prostu dobrych ludzi z wielką, pozytywną ENERGIĄ!

 

W ubiegłym roku tytuł przypadł Karinie Komandzik i Zbigniewowi Woźniakowi (laureaci z Prezesem WE Jackiem Boroniem na zdjęciu powyżej). Od jutra zaczniemy prezentację sylwetek pracowników, z których w grudniu wybierzemy laureatów tytułu Osobowość Roku 2017. Proszę śledzić nasze posty, poznając jednocześnie nasze koleżanki i kolegów z nieco innej strony, niż na co dzień. Każdy z nas poza codzienną pracą za biurkiem ma przecież swoje pasje. Zachęcamy do podzielenia się nimi, wypełnienia i przesłania poniższego formularza na adres: p.guzik@weglokoksenergia.pl

 

Kwestionariusz Osobowość Roku 2017

Tradycyjnie na zakończenie sezonu grzewczego pracownicy spółki WĘGLOKOKS ENERGIA obchodzili swoje święto. Było uroczyście i sportowo, a obchody Dnia Ciepłownika stały się okazją to podsumowania wyników działalności biznesowej Spółki, wręczenia odznaczeń państwowych oraz uhonorowania jubilatów świętujących długi staż pracy. Całość uświetniły występy artystyczne oraz pasjonująca rywalizacja sportowa pomiędzy pracownikami Grupy Kapitałowej WĘGLOKOKS na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku.

 

W tym roku obchody Dnia Ciepłownika trwały dwa dni. Rozpoczęły się 26 maja w Hotelu Marysin Dwór w Katowicach, gdzie zaproszonych gości witała górnicza orkiestra dęta z kopalni Staszic oraz Zarząd WĘGLOKOKSU ENERGII. W tym gronie znaleźli się ks. bp Marek Szkudło – biskup pomocniczy Metropolii Katowickiej, Leszek Banaszak – Radca Ministra w Ministerstwie Energii, Tomasz Bednarek – zastępca Przewodniczącego Komisji Gospodarki i Innowacji Sejmiku Województwa Śląskiego, I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Sławomir Obidziński – prezes Zarządu WĘGLOKOKS S.A., Tomasz Rogala – prezes Polskiej Grupy Górniczej,  Jacek Szymczak – prezes Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie, Damian Bartyla – prezydent Bytomia, Jarosław Grzesik – przewodniczący Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność oraz prezesi Zarządów Spółek z Grupy Kapitałowej Węglokoks i spółek WĘGLOKOKSU ENERGIA, a także członkowie Rady Nadzorczej WĘGLOKOKSU ENERGIA.

 

Wręczono Brązowe Krzyże Zasługi, które otrzymali Adam Bilski oraz Jerzy Warmuziński, a także Medale za Długoletnią Służbę, które otrzymali: Henryk Błocian,  Stefan Ciura,  Roman Dziedzic,  Grzegorz Głąbicki, Zofia Jojko,  Marek Jura,  Piotr Olearczyk, Janusz Osman, Roman Szwitalik oraz Mirosław Żórkowski. Odznaczenia państwowe wręczył I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz.

Podczas uroczystości przyznano także Odznaki Honorowe za Zasługi dla Energetyki.
Z rąk radcy ministra w Ministerstwie Energii Leszka Banaszaka odebrali je: Grzegorz Krzysztof Bizoń, Jacek Boroń, Aleksander Derewońko, Janusz Guzenda, Janusz Mruk i Stanisław Walus.

Złotą Odznakę Honorowej za Zasługi dla woj. śląskiego przyznaną w kwietniu br. z rąk zastępcy Przewodniczącego Komisji Gospodarki i Innowacji Sejmiku Województwa Śląskiego Tomasza Bednarka odebrał Zarząd WĘGLOKOKSU ENERGII.

 

Uhonorowano także pracowników z największym stażem pracy.  W poszczególnych grupach znaleźli się:       

20 lat stażu pracy: Marek Czopek, Andrzej Kruk, Krzysztof Lebuda, Marcin Satława

25 lat stażu pracy: Karina Komandzik, Marek Dąbrowski, Adam Knoppik, Piotr Koźlik, Marcin Osman, Rafał Siwy, Andrzej Sławik

30 lat stażu pracy: Renata Dudka, Joanna Krawiec, Janusz Biniasz, Janusz Kolasa, Krzysztof Łakomski, Leszek Majcher, Adam Niemaszyk, Grzegorz Nita

35 lat stażu pracy: Joanna Fojcik, Karina Kaczmarczyk, Renata Morawiec, Bożena Wojtunik, Grzegorz Bizoń, Wiesław Lipiak, Jan Mandla, Adam Świtała, Stanisław Żabicki

40 lat stażu pracy: Elżbieta Bednarska, Maria Dykas, Piotr Luksa, Lucjan Oleksiewicz, Jerzy Opeldus, Bogusław Raś, Piotr Rączka, Ignacy Stanclik, Zbigniew Woźniak

45 lat stażu pracy: Zygmunt Czaja, Aleksander Derewońko, Jerzy Jurczak, Jan Marjański, Marian Musiał, Piotr Olearczyk

50 lat stażu pracy: Zygmunt Kruk

Obchody Dnia Ciepłownika uświetnił koncert Żeńskiej Orkiestry Salonowej a także występ uczniów Szkoły Baletowej z Bytomia.

 

Dzień 2 na sportowo

Szczyrk post

Kolejnego dnia obchody przeniosły się do Szczyrku, gdzie na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu rozegrano mecze w piłkę nożną i siatkówkę. W obu dyscyplinach przeciwnikami WĘGLOKOKSU ENERGII były drużyny złożone z pracowników HUTY ŁABĘDY.

Jako pierwsi na boisko wyszli piłkarze. Po niezwykle zaciętym godzinnym pojedynku toczonym w pełnym słońcu mieliśmy remis 4:4. Obie drużyny uznały, że jest to wynik w pełni odzwierciedlający przebieg rywalizacji, ale dodatkowo zmierzyły się w rzutach karnych, jednak i te zakończyły się remisem.

Bardziej jednostronny przebieg miał mecz na boisku siatkarskim, gdzie HUTA ŁABĘDY gładko pokonała ekipę WĘGLOKOKSU ENERGII w trzech setach. Jednak nie o wynik sportowy tego dnia chodziło, a o dobrą zabawę, a tę, jak i całe obchody Dnia Ciepłownika zakończył wspólny grill, na którym uczestnicy umawiali się na przyszłoroczny rewanż.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia:

 

sidebar3